Kinesioteibid

Kinesio teipimismeetodi looja on dr Kenzo Kase. Oma õpingute ja töökogemuse alusel järeldas ta, et valu tuleneb lihas ja sidekoe düsfunktsioonist liigeste ümber. Ta soovis luua lisaks teraapiale abikätt, mis mõjutaks inimese haiget piirkonda ka peale terapeudi juurest lahkumist. Oma praksise ajal teipis dr Kase patsiente tavalise mitte elastse teibiga eesmärgiga korrigeerida liigeste düsbalanssi. Erinevad katsed viisid elastse nahaärritust mitte põhjustava teibi leiutamiseni.
Kinesioteipe osta siit: salutaris.shop

Miks on kinesioteipimise meetod nii efektiivne?

Kui lihased on ületöötanud, siis nad lähevad põletikulisteks ja tursuvad. Tursunud lihas avaldab seespoolt survet nahale, mistõttu aeglustub lümfiringe, lümfivedelik kuhjub ja aktiveeruvad valuretseptorid.
Kui nahka venitatakse teibi asetamise ajal, siis teip ja selle all asetsev nahk moodustavad algasendisse tulles väikeseid kortsukesi. Kortsukesed tekitavad nn naha üles tõstmise efekti, mis suurendab vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku ringlus, mis omakorda vähendab stimulatsiooni naha valuretseptoritele. Need füsioloogilised efektid võimaldavad kehal alustada iseeneslikku tervenemise protsessi, tagades kudede funktsioonide paranemiseks parema keskkonna. Kinesioteibi asetsemise järgne efekt on kohene ja see väljendub valu alanemises, skeletilihaste jõu ja elastsusomaduste paranemises ning liigesliikuvuse suurenemises. Kuna kinesio teip stimuleerib nahka, võib see stimuleerida ka somatovistseraalseid reflekse. Seetõttu saab teipi edukalt kasutada ka krooniliste üldhaiguste, nagu peavalud, ärevusseisundid, astma, unetus, menstruaalvaevused jms leevendamisel.

Alates kinesioteipimise meetodi tutvustamisest 25 aastat tagasi, on see leidnud aksepteerimist spordi- ja lääneliku meditsiini ringkondades.

Kinesiotapingu meetodi teised efektid

Kuna KT tagab keha iseenesliku paranemise protsessi, ei piirdu teibi efekt ainult lihaste ja liigestega. Anatoomiliselt on tihe ühendus lülisamba ja autonoomse närvisüsteemi vahel, seega arvatakse et see on üks mehhanismidest, mille talitlemisel lihasskeletisüsteemis aset leidnud muutused võivad mõjutada segmentaarselt siseelundkonna struktuuride talitlemist teatud reflekside kaudu. Nii on võimalik teibi paigaldamisega parandada kroonilisi üldhaigusi nagu peavalu, ärevusseisundid, astma, unetus, naiste spetsiifilised vaevused.

Kinesioteibi omadused

 1. Kangast teip ja akrüülliim võimaldavad ventilatsiooni läbi teibi pinna

 2. Elastne mustriga teip liigub koos nahaga ja võimaldab normaalseid liigutusi sooritada.

 3. Akrüülliim vähendab võimaliku nahareaktsiooni riski oma adhesiivsete omaduste tõttu.

 4. On nelja laiusega teipi 2.5, 3.75, 5 ja 7.5 cm (5m rullis)

 5. Professionaalseks kasutuseks (5 cm x 31.5m)

 6. Mitmes erinevas värvuses

Kasutajad ja kasutamine

Nagu varem mainitud, alates kinesioteipimise tutvustamisest 25 aastat tagasi, on leidnud aktsepteerimist spordi-ja lääneliku meditsiini ringkondades. Tavaline sporditeip on välja töötatud, et limiteerida ja toetada liigutust kahjustatud kehaosas, eesmärgiga vältida kahjustuse piirkonna laiemat levikut. Kontrastina sellele võimaldab kinesio teip mitte ainult toetada kahjustusest haaratud kehaosa, vaid võimaldab patsiendil ka sooritada täieliku liikumisamplituudiga liigutusi taastumisprotsessi ajal, et saavutada terapeutilise harjutuse sooritamisest maksimaalne kasu. Selliste spordialade harrastajad nagu korvpall, jalgpall, tennis, golf, sumo, võrkpall ja kergejõustik on aktsepteerinud KT kui traumade ennetamise ja taastumise meetodi. Tavaelus soovitatakse KT praktiseerida ka erinevate elukutsete esindajatel - juuksurid raamatupidajad, klienditeenindajad – kõigil kellel tuleb oma töös kokku puutuda sundasenditega ja lihapingetega.

Iseseisvaks kasutamiseks

Leia valulik lihas ja vii venivasse asendisse. Aseta kinesioteip lihasele, nii et see sobituks lihasega ja kinnituks korralikult. Kindlasti vali lihasele vastav kinesioteibi laius ja pikkus. Kui kinesioteip on paigaldatud õigesti, tekivad lihase tagasiviimisel normaalasendisse, tekivad kinesioteibile kurrud.

Ära venita teipi!!. Õige on asetada teip venitatud lihasele.

Puhasta kehapind, mida tahad teipida!

Kui tunned peale teipimist sügelust või märkad löövet nahal, eemalda teip koheselt!

Kui sa asetad nahale venitatud teibi, võib see mõjutada nahka, seda kahjustades! Seega ära mingil juhul aseta väljavenitatud teipi nahale!

Eemalda teip nahalt rahulikult, hoides ühe käega nahka ja tõmmates teise käega ettevaatlikult teipi! (Ära rebi teipi järsult!!)

Kui võimalik, siis lase spetsialistil paigaldada kinesioteip. Kui aga paigaldad kinesioteipi iseseisvalt, loe hoolikalt läbi eelpool kirjeldatud kinesioteibi paigaldamine!
Osta siit!

Neli peamist Kinesioteipimise funktsiooni ja efekti

 1. Normaliseerib lihase funktsiooni

 2. Parandab lümfi ja vereringet

 3. Vähendab valu

 4. Korrigeerib liigese ebateljelist asetust ja parandab propriotseptsiooni.

 1. Kinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihase taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikuline protsess. Kinesioteipimine on efektiivne kahjustatud lihase toetamisel ja nõrgestatud lihase funktsiooni toetamisel.

 2. Ruum lihase ja naha vahel vähenebenamasti lümfivedeliku ja vere kuhjumise tõttu. Vedeliku ringluse suurendab valuretseptorite aktiivsust nahas. Teip laiendab ruumi naha ja lihaste vahel ning parandab lümfivedeliku ja vere ringlust.

 3. Kinesioteip on efektiivne valu alandamisel. Peamine mehhanism valu alandamisel on valuretseptorite aktivatsiooni alandamine nahaaluse ruumi suurendamise näol.

 4. Liigeste ebastabiilsus tuleneb teda ületavate lihaste pikkuse ja jõu düsbalansist. Ebastabiilsele liigesele avaldavad välised jõud suuremat kahjustavat mõju. Kinesioteip võimaldab korrigeerida propriotseptiivset stiimulit ja seeläbi toetada liigest rohkem.

Esileht UUDISED Firmast E-POOD Kinesioteibid Kasulik info Viited KONTAKT Sotsiaalkindlustusamet