Veenilaiendite sukad

Dr. Merle Rokk soovitab:
Vereringepuudulikkuse vältimiseks ja raviks on välja töötatud igapäevane surveteraapia - ravisukkpükste kandmine.

Kaasaegseid ravisukki iseloomustavad eelkõige ideaalne istuvus ja mugavus, samuti läbipaistvus, pehmus, vastupidavus. Võimalik on valida suure hulga värvide ja mudelite seast just endale sobiv.

Elastikniidi tüüp, samuti pinge ja valmistamisviis määravad suka surve jalale, mida väljendatakse mmHg-s. Sukkpükste surve on tugevam pahkluu piirkonnas ja väiksem reieosal. See aitab suunata verd südame poole ja hoiab ära vere kogunemise veenidesse.

Ravisukki saad osta siit: salutaris.shop

Sukkade ostmisel tuleb lisaks õige surve valikule leida sobiv number, sest surve jalale peab olema tuntav, kuid mitte pigistav. Selles kõiges on abiks tabel sukakarbil, peab teadma ka kandja pikkust ning kehakaalu. Nõu tasub küsida apteekrilt ja raviarstilt.

JÄRGNEV KIRJELDUS ON ABIKS ÕIGE SUKA VALIKUL:

  • Kerge survega 40 den (7-9 mmHg) sukkpükse soovitatakse veenilaiendite vältimiseks kõigile naistele. Kindlasti peaksid selliseid sukki kandma naised, kellel on veenilaiendite tekkeks pärilik eelsoodumus, ülekaal, pikaajalist istumist või seismist nõudev tööviis. Kerge surve toetab jalgu, hoiab ära väsimuse ja tursed. Saadaval rasedale mõeldud mudel.
  • Keskmise survega 70 den (15-18 mmHg) sukatooted avaldavad jalgadele kasulikku mikromasseerivat toimet ning sobivad neile, kelle jalad väsivad, on turses või kui ilmuvad esimesed veresoonelaiendid. Kuna sellised vereringehäired võivad esineda raseduse ajal, on olemas spetsiaalselt rasedale mõeldud mudel.
  • Keskmise kuni tugeva survega 140 den (19-22 mmHg) ja tugeva survega 180 den (23-26 mmHg) sukkpüksid on mõeldud veenihaiguste raviks, kuid on läbipaistvad ja peaksid rahuldama ka noorte naiste nõudmisi. Keskmise ja tugeva survega sukkpükste kandmine on näidustatud venoosse puudulikkuse, sealhulgas ka krooniliste haiguste puhul, millega kaasnevad mudeleid soovitatakse kanda ka pindmise tromboflebiidi korral ja operatsioonijärgseks profülaktikaks. Saadaval on mudel rasedatele.
  • Väga tugeva survega ehk meditsiinilisi (25-30 mmHg) ja (34-40 mmHg) sukatooteid kantakse üksnes arsti ettekirjutusel, sest need on näidustatud raske venoosse puudulikkusega krooniliste veenihaiguste puhul, millega kaasnevad ulatuslikud veenilaiendid, veenipõletikud, tursed ja haavandid. Meditsiinilisi sukkpükse soovitatakse ka veenioperatsioonide, skleroteraapia ja jalatraumade ning luumurdude taastusraviks.

Kaunid jalad tõstavad naise enesekindlust ja veetlust. Tea, et sinu jalgade tervis sõltub paljuski sinust endast. Alusta oma jalgade eest hoolitsemisega juba täna!

Esileht UUDISED Firmast E-POOD Kinesioteibid Kasulik info Viited KONTAKT Sotsiaalkindlustusamet